Ako Smer kašle na lekárov

Autor: Peter Kalist | 9.12.2011 o 12:44 | (upravené 9.12.2011 o 17:10) Karma článku: 13,36 | Prečítané:  1727x

Opätovne sa nám páni poslanci a poslankyne zo Smer-u (aj SNS) ukázali v pravom svetle. Celý čas majú plno rečí o tom ako chcú zdravotníkom pomôcť. Ako treba viac peňazí a ako sú zdravotníci nedocenení. Počas včerajšieho rokovania pléna, sám predseda poslaneckého klubu Paška vyzýval na riešenie vecí, ktoré boli dohodnuté v memorande s LOZ. Toľko deklarácie a tvrdenia o snahe lekárom pomôcť. A aká je skutočnosť?

Skutočnosť je o dosť prozaickejšia

Po skončení včerajšieho rokovania pléna, bol mimoriadne zvolaný Výbor pre zdravotníctvo s jediným bodom programu – riešenie požiadaviek LOZ. Aby bolo jasné, aktuálne jediný spôsob ako dostať návrh zákona do NR SR ešte na tejto schôdzi a teda plniť požiadavky z memoranda je ten, že výbor si osvojí návrh zákona (novela 578/2004) a požiada vládu o schválenie skráteného legislatívneho konania. A čo urobili vážení kolegovia z opozičných strán? Vôbec sa na rokovanie nedostavili.

Neviem aká bola ich motivácia, ale jedna z možností je, že im je to úplne jedno. Je im jedno, či sa schváli zvýšenie miezd lekárov, je im ľahostajné či dôjde k úpravám zákonníka práce.

Najpikantnejšie na tom je, že im je ľahostajné aj to či sa zastaví transformácia nemocníc (aj toto bola jedna z požiadaviek LOZ), pričom neustále deklarujú, že toto urobiť chcú.

Tak to nakoniec schválil "oklieštený" výbor, (rozumej bez Smeru a bez SNS) kde síce nemusíme mať rovnaké názory, dokonca ani nemusíme byť stotožnení s celým obsahom memoranda (pri rokovaní o ňom sme ako SaS takisto neboli prítomní), ale záleží nám na tom, aby boli lekári pri pacientoch a aby existoval priestor na kľudné riešenie požiadaviek. Na rozdiel od kolegov zo Smeru, ktorí radi hovoria, ale keď príde na činy - nedostavia sa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko vzdelaných a talentovaných ľudí si môže Slovensko odpáliť?

Neútočme na seba, nepoužívajme slovník, ktorý nás vracia do obdobia mečiarovského gádžovstva, povinnosťou politikov je krajinu kultivovať.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?